Přírodní sáňkařská dráha

Od soboty 16.1.2021 bude otevřena přírodní sáňkařská dráha, včetně půjčovny saní přes výdejové okénko restaurace Černa Studnice, vrácení sani ve skiareálu Filip Smržovka u výdejového okénka občerstvení. Parkoviště u skiareálu Filip bude otevřené, taxi služba pro odvoz na rozhledu Studnice je také k dispozici. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu. Tým Studnice a skiareálu Filip

Unikátní přírodní sáňkařská dráha, která je zároveň jedinou v Jizerských horách s celkovou délkou téměř 4 Km a převýšením 316 m. Přímo na Studnici nabízíme také k zapůjčení turistické nebo luxusní sportovní saně JK SPEED 127.

ZAPŮJČENÍ SANÍ NA STUDNICI

Saně Vám rádi zapůjčíme u přímo rozhledny Černá Studnice ZDE

  • 2 hod / 200 Kč  ( +500 Kč vratná záloha na saně)
  • 1 den / 300 Kč  ( +500 Kč vratná záloha na saně)

Vrácení saní je v dolní části tratě ve Smržovce u skiareálu Filip ZDE

TRASA SÁŇKAŘSKÉ DRÁHY

Téměř čtyřkilometrová trasa vede z Černé Studnice, po upravených obecních a lesních stezkách, až k lyžařskému vleku Filip ve Smržovce. Na trase se střídají úseky tak rychlé, až Vám potečou slzy a ty klidné kde se můžete kochat přírodou. Sáňkařská dráha je určena všem nadšencům, od těch nejměnších až po seniory.

Jízda na dráze je na vlastní nebezpečí. Vstup na dráhu není zpoplatněn ani časově omezen. přesto radíme jízdu absolvovat do setmění, jelikož trasa není uměle osvětlena. Dráha se v jednom místě kříží s komunikací a to na rozcestí Berany. Tato křižovatka je na dráze značena, ale doporučujeme v tomto místě ze saní sesednout.

IDEÁLNÍ VÝLET PRO CELOU RODINU

Začátek výletu doporučujeme ze Smržovky, pokud pojedete autem, tak zde můžete využít centrálním parkoviště č. 3 ve skiareálu Filip, Autobusová zastávka Bílý Mlýn je vzdálena 100 m od skiareálu Filip a vlaková zastávka Smržovka střed je vzdálena 200 m. Z cílového místa skiareál FILIP – Smržovka, se můžete vydat po svých, kdy vás čeká přibližně 4 kilometrová, malebná procházka do kopce na vrchol Rozhledny Černá Studnice, kde si v oblíbené restauraci můžete dopřád výborný oběd. Poté vás čeká „nejadrenalinovější“ část výletu, t