Dětské hřiště Černá Studnice

Ideální místo pro rodiny s dětmi

Dětské hřiště u rozhledny Černá Studnice bylo otevřeno 15.6.2020 a nabízí plno zajímavých hracích prvků. Věže, prolézačky. houpačky, trampolínu pískoviště, hrazdu, horolezecké kameny, minizoo s Alpakami a mnoho další. Na své si přijdou rodiny s dětmi všechny věkových kategorií. Dětské hřiště je zdarma pro návštěvníky Restaurace a Rozhledny.

Dětské hřiště dostupné 

Doražte k nám – děstké hřiště na Černé Studnici je v dojezdové vzdálenoti 25 minut od Liberce,  15 minut z Jablonce nad Nisou, 10 minut ze Smržovky, 15 minut z Tandvaldu a 25 minut z Turnova 

Trampolína

Houpaky, hrazdy, šplhání

Děti s najdou to své

Alpaky na Rozhledně Černá Studnice

Od konce roku 2018 chováme na vrcholku Černé Studnice Lamy rodu Alpaka. Akrutálně máme ve výběhu 2  Alpaky – bílou samici rozenou roku 2014 a jejiího hnědého syna “Čerta” rozeného v březnu 2018. 

Něco málo o Alpakách

Alpaka dosahuje výšky v kohoutku 94–104 cm a hmotnosti 55–65 kg. Uši jsou krátké, obličej je porostlý srstí. Má zakulacenou záď a rovný ocas. Rozeznávají se dva chovné typy alpaky, lišící se charakterem srsti – Suri a Huacaya. Udává se, že již před objevením člověka v Jižní Americe existovala tato dvě odlišná plemena alpaky. Rozdíl mezi oběma fenotypy je v rozdílném uspořádání srsti.

Výletní vláček Pěnčín – Krásná – Černá Studnice

Learn More

Jízdní řád vláčku Pěnčín – Krásná – Černá Studnice

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

LETNÍ JÍZDNÍ ŘÁD VLÁČKU